VIEW: article.latte

Soutěž o Národní cenu za studentský design 2013
Vytvořeno: 12. 11. 2013 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vítězové!

Nositelé ocenění Excelentní studentský design 2013 Martin Beinhauer, Petr Duba a Martina Žílová z  Vysoké školy uměleckoprůmyslové a Věra Kunhartová a Lucie Smyslová z Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem získali produkty firmy Tescoma s.r.o. a IKEA ČR a symbol tohoto ocenění - malou bábovičku.

Nositelé ocenění Dobrý studentský design 2013 Eliška Beránková z Vyšší odborné školy grafické v Jihlavě, Ondej Jankových z slovenské Školy úžitkového výtvarnictva Josefa Vydru a Kristína Kollarovicsová z Vysoké školy výtvaných umení v Bratislavě, Sergej Kuckir a Barbora Šimková z Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem, Adéla Doušová, Václav Mlynář, Jakub Pollág, Antonín Šimon z Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Maria Nina Václavková z Fakulty umění a designu v Plzni a Vojtěch Žák z Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně získali vedle symbolu nakousnuté placičky produkty firmy Tescoma s.r.o. a IKEA ČR.

Národní cena za studentský design slaví již třiadvacáté výročí! Poprvé byla vyhlášena Design Cabinetem CZ v roce 2008. Navazuje však na soutěž, kterou organizovalo od roku 1991 do roku 2007 Design centrum České republiky. Mladí designéři všech typů škol soutěžili o Národní cenu za studentský design a o ocenění Vynikající studentský design a Dobrý studentský design.

Letos se do soutěže aktivně zapojila firma mmCité jako odborný partner soutěže, proto se také konalo zasedání národní poroty a výstava nominovaných prací v sídle firmy v Bílovicích na Moravě.

Výstava

Výstava Nový (z)boží! 2013 proběhá v galerii Era svět na Jungmannově náměstí 6 v Praze 1 ve dnech  4.11. – 4.12. 2013.