VIEW: article.latte

Open studio UMPRUM + FDU Plzeň
Vytvořeno: 22. 5. 2014 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Krok Stranou je dvoudenní projekt, odehrávající se v nádherných prostorách Café Neustadt na pražské Novoměstské radnici v pondělí 26. a v pátek 30. května 2014. Právě pondělní večer bude patřit jednodenní mezinárodní ‘Open Studio' výstavě prací studentů dvou uměleckých škol.

 

Open Studio jako formát jednodenní výstavy přímo v prostoru ateliéru vykročilo v rámci Kroku Stranou ze zaběhnutého poklusu. Spojením neobvyklého prostoru, hudby a hned dvou ateliérů, které protíná jedna Milena, vzniká specifická forma jednodenní výstavy, navazující na klasické akce impresionistů. Za vůně kávy mazurkou protančíte pod objektem nebo fotografií, v ruce stále držíc ouško od hrnku kapučína a za zvuku bim bam tuc tuc uděláte další nekompromisní Krůčky Stranou. Vlevo, vpravo a vlevo, od misionářů už nás dělí jen další krok. Nešlápli jsme ale vedle?

 

Krok Stranou představuje tvorbu studentů ateliérů Intermedia z plzeňské Fakulty umění  designu a programu Visual Arts z pražské UMPRUM, které oba vede uznávaná česká umělkyně Milena Dopitová. Oba tyto ateliéry tematicky spojí a představí tvorbu studentů v podobě uceleného kurátorského výběru nejen uvnitř kavárny, ale i na samotném nádvoří Novoměstské radnice. Stále však platí, že výstavu bude možné vidět jen 26. května od 18.00 hod.

 

Open Studio Krok Stranou (FDU + UMPRUM), Café Neustadt

Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00, Praha

Vystavující studenti: Dana Bartoníčková, Pål Gumpen, Timo Hirschmann, Lenka Hotmarová, Iva Kukurić, Katarina Rohdin, Fanny Rocio Acero Reyes, Vlada Shamova, Tomáš Šrámek, Vladimír Tůma, Lenka Tyrpeklová

 

Na afterparty vystoupí DJ Face a Filip Markes (Live Sax), Sta a Krok Stranou DJs.

 

Akci se koná ve spolupráci s Novoměstskou radnicí
www.facebook.com/NRpraha
www.nrpraha.cz

 

Více na

www.sklenik.info

www.fdu.zcu.cz
www.umprum.cz